Na przełomie lipca i sierpnia rodzinna reprezentacja WRG przyjechała na chorwacką Istrię, aby w dobrym towarzystwie i przy słonecznej pogodzie rozwinąć umiejętności tenisowe. Oto pięć rzeczy, których nauczył nas krótki pobyt na obczyźnie:

1. Gwarancja pogody. Nie istnieje. Podczas wszystkich poprzednich pobytów w Chorwacji deszcz spadł raz. W tym roku dżdżyło i grzmiało codziennie dzięki czemu poznaliśmy nowy urok wakacji na południu Europy. Mimo to temperatura do gry była idealna - poniżej 30 stopni, a zachmurzenie pozwalało zaoszczędzić na napojach izotonicznych.

2. Jakość kortów. Ważniejsza niż pogoda. Nocne, niemal równikowe, ulewy nie burzyły naszych porannych planów tenisowych. Jeszcze o 8 rano korty tonęły pod wodą, a dwie godziny później graliśmy na nich w tenisa. Podziękowania dla novigradzkiej ekipy kortowej!

3. Kontuzje. Nikt nie jest z żelaza. W naszej grupie wiekowej, w której dominują zawodnicy +30, kontuzji można nabawić się nie tylko dobiegając do piłek, z którymi miałby problem nawet Gael Monfils, ale również pompując rower albo w tańcu. Teorii na temat źródeł tegorocznych kontuzji jest wiele, ale najważniejsza lekcje wyniesiona z Novigradu głosi, że wśród nas powinien być przynajmniej jeden lekarz, dentysta i fizjoterapeuta. W tym roku plan zrealizowaliśmy tylko w 2/3.

4. Młodzież jest coraz lepsza. Rozgrywki dorosłych, chociaż toczone na wysokim poziomie, nie wzbudziły tyle emocji co rywalizacja dzieci. Miło było patrzeć na pojedynki chłopców i dziewczynek, które przyjechały do Novigradu po roku treningów na warszawskich kortach. Przyszłość WRG jawi się w jasnych kolorach. Czas myśleć o stworzeniu kategorii WRG Juniors.
5. Tenis? Liczy się piłka nożna. Wielkim sukcesem towarzyskim okazały się mecze piłkarskie rozgrywane pomiędzy wielopokoleniowymi drużynami. W jednym z nich na pełnowymiarowym boisku wzięło udział ponad 30 zawodników obojga płci w wieku od 5 do 50 (prawie) lat!
Podczas wakacyjnego wyjazdu do Chorwacji rozegraliśmy niezliczoną ilość pojedynków singlowych i deblowych. Oto zwycięzcy:

TURNIEJ KOBIET

I. Agnieszka Wiercińska-Krużewska
II. Emalka Ziąbska

TURNIEJ MĘŻCZYZN

I. Kacper Bojar
II. Arkadiusz Lew-Kiedrowski

TURNIEJ JUNIORÓW

I. Alek Pęszko
II. Franek Bielowicki

TURNIEJ DZIEWCZĄT DO LAT 12

I. Zuzanna Ziąbska
II. Kalina Frydrychowicz

TURNIEJ DO LAT 10

I. Halszka Frydrychowicz
II. Jan Zdort

TURNIEJ PIŁKI POMARAŃCZOWEJ (chłopcy)

I. Julek Rychłowski
II. Ksawery Nowina-Witkowski

TURNIEJ PIŁKI POMARAŃCZOWEJ (dziewczynki)

I. Zosia Piątkowska
II. Matylda Asłanowicz

TURNIEJ PIŁKI CZERWONEJ (dziewczynki)

I. Mela Ziąbska
II. Jadzia Dzudzewicz

TURNIEJ PIŁKI CZERWONEJ (chłopcy)

I. Jaś Kapliński
II. Filip Chęć