Gdy z powodu kontuzji z Masters wycofał się Wojtek Borowski, który po znakomitym sezonie zasadniczym pewnie zmierzał po obronę mistrzowskiego tytułu WRG, wzrosły apetyty pozostałych uczestników turnieju finałowego. W tym gronie zdecydowanie najwyższą formę zaprezentował Aleks Wierciński, który w kapitalnym stylu wywalczył mistrzostwo WRG. Po drodze pokonał m.in. Łukasza Świątka i Wojtka Wesołego, którzy byli wymieniani jako pretendenci do tytułu.

Drugi finalista, Adam Chudoliński, dzielnie stawiał opór świetnie dysponowanemu przeciwnikowi, a nawet w drugim secie przejął inicjatywę, lecz doświadczenie Aleksa przeważyło. Występ w finale był dla Adama ukoronowaniem udanego sezonu, w którym zaliczył najwięcej zwycięstw spośród całej stawki WRG.

Korty na Solcu po raz drugi okazały się życzliwe dla Aleksa. Przed dwoma laty wygrał na nich finałowe starcie z Łukaszem Świątkiem. Teraz obaj panowie ścigają się w rywalizacji o największą liczbę tytułów mistrzowskich WRG. Łukasz wygrywał WRG trzykrotnie.

Równolegle do Masters 1000, w którym brało udział 32 mężczyzn najwyżej sklasyfikowanych po zakończeniu sezonu zasadniczego, rozgrywane były dwa turnieje mistrzowskie niższej kategorii – 500 i 250. W finale Masters 500 wygrał Grzegorz Chełmecki pokonując w finale Darka Karwasińskiego. W Masters 250 triumfował Piotr Kunicki po zwycięstwie nad Maciejem Ślusarkiem.

MISTRZOWIE WRG
WRG1 – Łukasz Świątek
WRG2 – Łukasz Świątek
WRG3 – Aleksander Wierciński
WRG4 – Łukasz Świątek
WRG 5 – Tomasz Wilecki
WRG6 – Wojciech Borowski
WRG7 – Aleksander Wierciński