Po dramatycznym finale Małgosia Komosińska zdobyła upragniony tytuł mistrzyni WRG. Na warszawskim Solcu w trzech setach pokonała Beatę Konstantynowicz – 6-7, 7-6, 6-2.

Tytuł wywalczony przez Małgosię jest jej pierwszym trofeum w rozgrywkach WRG. W dwóch poprzednich edycjach WRG, choć Małgosia zawsze była uważana za główną faworytkę do tytułu, przegrywała po trzysetówkach we wcześniejszych fazach z późniejszą triumfatorką Olą Kosmalą. Wprawdzie w ostatniej edycji Ola nie brała udziału, ale na drodze do zwycięstwa musiała pokonać inne mocne przeciwniczki.

W półfinale po dwóch ciężkich setach Małgosia wygrała z Olą Politańską, byłą mistrzynią WRG wracającą do tenisa po długiej przerwie. W najważniejszym meczu sezonu czekała na nią będąca w świetnej formie Beata Konstantynowicz, która wcześniej pewnie zwyciężyła w półfinale Magdę Wielec.

Przystępując do finału Małgosia miała korzystny bilans spotkań z Beatą, jednak początek meczu nie wskazywał, że uda jej się utrzymać dobrą passę. Świetnie biegająca Beata stawiała opór zabójczemu forhendowi rywalki i wygrała tie-break pierwszego seta. W drugim, również zakończonym tie-breakiem, minimalnie lepsza okazała się przyszła mistrzyni. Uskrzydlona sukcesem w poprzedniej partii, mimo dokuczających jej skurczy, pewnie zamknęła trzeciego seta. Ostatnie starcie kobiecego WRG Masters 1000 trwało ponad trzy godziny. Prawdopodobnie był to najciekawszy finał kobiecego WRG w historii całych rozgrywek.

Równolegle do Masters 1000, w którym brało udział 16 kobiet najwyżej sklasyfikowanych po zakończeniu sezonu zasadniczego, rozgrywane były dwa turnieje mistrzowskie niższej kategorii – 500 i 250. W finale Masters 500 wygrała Monika Mroziewicz z Kasią Tekień. Tym samym Monika stała się pierwszą zawodniczką, która ma na swoim koncie zwycięstwo zarówno w Masters 1000 (wygrała turniej kobiet WRG4), jak i 500. W turnieju rangi 250 swój pierwszy tytuł w WRG wywalczyła Joanna Gawąd-Stebnicka.

W rozgrywkach WRG7 wzięły udział 33 kobiety.