Rozgrywki organizowane przez Towarzystwo Tenisowe WRG rozpoczynają się losowaniem 6 września i potrwają do połowy grudnia 2014.

W WRG6 zadebiutuje aż 19 osób. Do ligi dołączyło 6 kobiet, co powinno sprawić, że damskie rozgrywki, zwłaszcza w fazie Masters, będą jeszcze ciekawsze niż w poprzednich edycjach. W sezonie zasadniczym, tak jak w poprzednich latach, kobiety i mężczyźni grają w ramach jednej drabinki przy czym w regulaminie obowiązują specjalne przepisy sprzyjające postawom fair względem płci pięknej. Do WRG6 przystępuje ogółem 30 kobiet.

W regulaminie WRG6 nie wprowadzono istotnych zmian. Nowością jest przyznanie zawodnikom dwóch dzikich kart uprawniających do wyzwania na mecz dowolnego przeciwnika, niezależnie od tego, które miejsce zajmuje w tabeli. Bez dzikiej karty, gracz może wyzwać przeciwnika, który jest nad nim maksymalnie o 7 miejsc wyżej w tabeli.

Sezon zasadniczy WRG6 będzie trwać do 22 listopada. Następnie najwyżej skalsyfikowane kobiety i mężczyźni zagrają w dwóch odrębnych turniejach Masters w systemie pucharowym. Zwieńczeniem sezonu będzie finał z udziałem publiczności, który po raz pierwszy w historii WRG zostanie rozegrany na twardej nawierzchni.

Hasło tytułowe jesiennej ligi „Słoty Set” nawiązuje do rzadkiej tenisowej okoliczności – złotego seta. Polega ona na wygraniu seta bez straty punktu – 24 punkty z rzędu. Według Wikipedii, w profesjonalnym tenisie odnotowano zaledwie 5 takich przypadków.

Tytułów mistrzowskich WRG bronią Tomasz Wilecki i Aleksandra Kosmala.