„HOT DOUBLES” była ligą deblową, ale zawodnicy rywalizowali w rankingu indywidualnym. Uczestnicy ligi nie byli zobowiązani grać w stałych parach. Każdy z uczestników meczu deblowego zdobywał punkty indywidualnie według następujących zasad: za występ - 2 punkty, za zwycięstwo - 5 punktów, za wygranie każdego seta - 1 punkt, za rozegranie meczu trzysetowego - 2 punkty, za zwycięstwo w dwóch setach – 3 punkty. System punktacji premiował zawodników najaktywniejszych.

Wśród mężczyzn najwięcej punktów zgromadził Dariusz Karwasiński – 108 i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzecia lokata przypadła Cyprianowi Ziąbskiemu (75 punktów), czwarta Monice Mroziewicz (64 punkty).

W letniej lidze, rozgrywanej między wiosennym a jesiennym sezonem WRG, wzięło udział 30 osób. Rozegrano 43 mecze deblowe. Wynika z tego, że więcej niż połowa z nich odbyła się z udziałem Magdy Wielec.
W grudniu 2014, po zakończeniu sezonu WRG6, planowane jest uruchomienie zimowej ligi deblowej COOL DOUBLES 2015. Rozgrywki potrwają do marca 2015 r.