W marcu 2012 roku, w warszawskim barze Beirut wylosowaliśmy początkowy układ tabeli nowo powstałej ligi tenisowej, która wówczas nosiła nazwę “Pierwszy Serwis Wiosny”. Kilka tygodni później, w tym samym miejscu, grupa założycieli przegłosowała zmianę nazwy na “Warsaw Roland Garros”. O motywach decyzji podjętej w środku weekendowej nocy nigdy później już nie dyskutowano. Parysko-warszawski melanż uprawomocnił się.

W pierwszym WRG aktywnie uczestniczyło ok. 20 osób, a mimo tego od marca do czerwca rozegraliśmy ponad 100 meczów. W całych rozgrywkach równego sobie nie znalazł Łukasz Świątek, który nie przegrał żadnego z 9 pojedynków. W finale pokonał Dariusza Karwasińskiego, tracąc tylko 3 gemy w dwóch setach. Łukasz grał na poziomie nieosiągalnym dla innych zawodników.

[tab]

Wśród kobiet pierwszą mistrzynią została Aleksandra Politańska, która podobnie jak Łukasz wśród mężczyzn, nie dała się zbliżyć żadnej z rywalek na odległość, która zagrażałaby jej zwycięstwu. Leworęczna Ola pokonała w finale Agnieszkę Hein.