Porażkę w finale pierwszego WRG powetowała sobie Agnieszka Hein zdobywając swój pierwszy tytuł mistrzyni Warsaw Roland Garros. W ostatecznym starciu sezonu pokonała debiutantkę Olę Ulicką-Wąsowicz. W półfinałach odpadły Agnieszka Wiercińska-Krużewska i Zosia Frydrychowicz.

Wśród mężczyzn ponownie niezawodny był Łukasz Świątek, który w finale pokonał Arka Lew-Kiedrowskiego. Jednakże w stawce pojawił się zawodnik, który miał aspiracje i dość umiejętności, aby zagrozić Łukaszowi w powtórzeniu triumfu z WRG1. Aleksander Wierciński nawet wygrał w pierwszym starciu obu pretendentów do tytułu w trakcie sezonu zasadniczego. Niestety graczom nie przyszło spotkać się w finałowym turnieju Masters. Aleksander nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z końcówki sezonu.

Mężczyźni, którzy nie zakwalifikowali się do finałowej ósemki Masters rozegrali turniej na zasadach play-offs. W finale “vice-masters” Michał Kukawski odniósł zwycięstwo nad Mirkiem Jędrychem. Przegrany zasłużył sobie jednak na tytuł bohatera WRG2 bowiem rozegrał rekordową liczbę meczów w trakcie jednego sezonu WRG – 22.