Sezon WRG, trwający od września do połowy grudnia 2013 roku obfitował w zaskakujące rozstrzygnięcia. Do finałowego turnieju Masters zakwalifikowało się 24 mężczyzn i 16 kobiet. Rywalizacja w dwóch odrębnych drabinkach turniejowych trwała przez trzy tygodnie.

Mistrzynią została debiutująca w WRG Monika Mroziewicz, która od rozpoczęcia fazy Masters nie miała sobie równych. Pokonała kolejno Zosię Frydrychowicz, Olę Ulicką-Wąsowicz, Marynę Tomaszewską a w trzysetowym, wyczerpującym finale wygrała z faworyzowaną Agnieszką Hein, najbardziej utytułowaną zawodniczką WRG, uczestniczką wszystkich dotychczasowych finałów. W całym sezonie “Ogniem i Smeczem” Monika przegrała tylko jeden mecz!

Mimo pojawiania się kilku nowych mocnych konkurentów Łukasz Świątek udowodnił po raz kolejny, że nie ma sobie równych w stawce WRG. W półfinale oddał seta Tomkowi Wileckiemu, ale w dwóch kolejnych nie pozostawił wątpliwości komu należy się gra w finale. W drugiej połówce drabinki Masters najwyżej rozstawionym zawodnikiem był Aleksander Wierciński i wszystkie znaki wskazywały, że dojdzie do powtórki wiekopomnego finału z czerwca 2013 r. (wówczas Łukasz uległ Aleksowi w trzech setach po wyczerpującym pojedynku w upale). Niestety na skutek choroby Aleks musiał wycofać się z rozgrywek i kreczem oddał mecz półfinałowy Karolowi Borkowskiemu. W finale nie było niespodzianki. Karol nawiązał walkę, ale ostatecznie przegrał z Łukaszem Świątkiem w dwóch setach 6-3, 6-3.

W przekroju całego sezonu Łukasz był zdecydowanie najlepszym graczem. Przegrał tylko jeden mecz – w sezonie zasadniczym z Aleksem Wiercińskim. Dwaj najlepsi zawodnicy w dotychczasowej historii męskiego WRG spotykali się w ramach “Ogniem i Smeczem” aż trzykrotnie. Dwa razy lepszy był Łukasz. Dotychczasowy bilans wszystkich pojedynków Łukasza i Aleksandra jest remisowy – każdy z panów wygrał 3 mecze.

Tradycyjnie już w głosowaniu podsumowującym “Ogniem i Smeczem” uczestnicy WRG wyróżnili kilka osób spośród swojego grona. Oto lista najlepszych z najlepszych:

[tab]

Nowo otwarta restauracja “Senses” zaprosiła zwycięzców i finalistów WRG na kolację w stylu fine dining.

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH
1.  Najlepszy debiut kobiet:    Basia Sikora
2.  Najlepszy debiut męski:    Cyprian Ziąbski
3.  Największy postęp wśród kobiet:    Maryna Tomaszewska, Zosia Frydrychowicz, Magda Wielec
4.  Największy postęp wśród mężczyzn:    Piotr Skoworodko, Mateusz Trojanowski, Bartek Krassowski
5.  Najmilszy partner meczowy:    Andrzej Wolski, Emalka Ziąbska, Tomek Wilecki
6.  Miss stylówki::    Magda Wielec
7.  Gentleman kortów:    Grzegorz Bielowicki
8.  Most Wanted czyli z kim chciałbyś wygrać w WRG5:    Agnieszka Wiercińska, Krzysztof Frydrychowicz
9.  Gwiazda WRG Facebooka:    Emalka Ziąbska
10.  Nagroda publiczności:    Emalka & Wielec