Wiosną 2012 roku w gronie przyjaciół zorganizowaliśmy rozgrywki pod nazwą Warsaw Roland Garros (WRG). W pierwszym sezonie w lidze wzięło udział 20 osób. Z sezonu na sezon skład uczestników zwiększał się o kolejnych znajomych, którzy odnaleźli w tenisie nową pasję albo po latach przerwy wrócili do rywalizacji na korcie. Obecnie liczba osób, które wystąpiły w rozgrywkach WRG przekracza 100. W naszym gronie licznie reprezentowani są przedstawiciele branży technologicznej i prawnicy, ale ostatnio coraz więcej jest wśród nas artystów, finansistów, lekarzy, osób związanych z mediami i komunikacją marketingową, przedsiębiorców.

Liga WRG jest dla amatorów. Nie przyjmujemy do rozgrywek byłych zawodników i trenerów tenisa, choć z wieloma przyjaźniami się i zapraszamy ich do wspólnych przedsięwzięć. WRG opiera się na fundamentalnym założeniu, że nie umiejętności tenisowe, lecz inicjatywa towarzyska decyduje o przyjęciu nowego uczestnika. Obecnie dodatkowym warunkiem dla nowo przyjmowanych jest wiek powyżej 35 lat.

W ciągu roku rozgrywane są dwa sezony WRG – liga wiosenna zaczynająca się w marcu i trwająca do końca czerwca oraz jesienna od września do grudnia. W trakcie sezonu kobiety są sklasyfikowane w jednej lidze razem z mężczyznami, przy czym regulamin wymaga od panów postaw rycerskich i unikania konfrontacji, w których mogłoby dojść do rażącej dysproporcji siły i umiejętności. W WRG występuje ok. 30 kobiet.

Liga zorganizowana jest na zasadzie challenge’u. Zawodnik niżej sklasyfikowany wyzywa na mecz rywala będącego ponad nim w tabeli. W przypadku zwycięstwa wyzywającego zajmuje on miejsce wyzwanego. Zawodnicy umawiają się na mecze za pośrednictwem wygodnej aplikacji internetowej. Między sobą ustalają na których warszawskich kortach rozegrają pojedynek. Nie jesteśmy bowiem związani na wyłączność z żadnym ośrodkiem tenisowym w Warszawie, chociaż w wiele z nich oferuje nam atrakcyjne rabaty na mecze ligowe. Zwieńczeniem każdego sezonu jest turniej Masters, w którym oddzielnie rywalizują najlepsze kobiety i najlepsi mężczyźni.

Latem organizujemy rodzinne wyjazdy tenisowe do Chorwacji. Nasze turnieje mikstowe “Na Podwójnym Gazie” mają już opinię kultowych. Łącznie w ciągu roku w ramach Warsaw Roland Garros rozgrywanych jest powyżej tysiąca meczów!

W lipcu 2014 r. postanieniem sądu rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy zostaliśmy wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako Towarzystwo Tenisowe WRG. 


Zawodnicy